anigif

logo

20 Eylül 2013

AK Parti’de Sürpriz ve İddialı Bir Aday; Ömer Bülent Arslan

20130415041838_kenttv_haber

Kent Haber

Ayhan Ongun

koseliyazilar@kenttv.net   

Partilerde Aday Arayışı Sürüyor.

Muğla Büyükşehir ve Bodrum İlçe belediye başkan adaylıkları için tüm partilerde kıyasıya bir yarış yaşanıyor.

Bodrum İlçe için CHP dışında bir hareketlilik yok.

Diğer aday adayları çalışmalarını ve kulislerini sürdürseler de, görünen o ki, Mehmet Kocadon işi bitirmiş gibi.

CHP’den seçildikten sonra AK Partiye geçeceğine yönelik söylentiler ise oldukça fazla.

Şu ana kadar AK parti Bodrum için hiçbir aday adayının adının geçmemesini bu senaryoya bağlayanlar da var.

Bodrum da bu konuda en rahat parti MHP. Tartışmasız tek aday olarak Mehmet Tosun, diğer rakiplerinden çok önce sahaya inerek çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

CHP’de Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, saha çalışmalarında çok başarılı olsa da, Mehmet Kocadon engeline takıldı. Doğrusu Saruhan’ın emeğine yazık ediyorlar.

•    Büyükşehir adaylarına gelince;

MHP sessizliğini korurken, CHP’de bu alanda da hareketlilik var. Fevzi Topuz, mevcut belediye başkanı Osman Gürün ve Musa Gökbel yarışta en çok ismi geçen adaylar. Ancak en son yarışa katılan Ali Arslan’ın genel merkez desteğinin daha çok olduğu söyleniyor.

•    AK Parti’de sürpriz ve iddialı bir aday; Ömer Bülent Arslan

CHP’nin kalelerinden biri olarak kabul edilen Muğla’da bu kez büyükşehiri almak isteyen Ak Partide, Vali Yardımcısı Mestan Yayman sahaya çıktı ve çalışmalarını sürdürüyor. Eski Milletvekilleri, Hasan Özyer, Seyfi Terzibaşoğlu ve Dr. Mehmet Nil Hıdır’ın isimleri de kulislerde konuşulsa da son günlerde sürpriz bir isim, iddialı bir şekilde sahneye çıktı.

O isim geçmişte Muğla Tarım İl Müdürlüğü de yapan ve çalıştığı dönemde yılın bürokratı seçilen Ömer Bülent Arslan. Şu anda Atatürk Orman Çiftliği genel Müdürlüğü görevini yürütüyor.

Özellikle Tarım İl müdürlüğü yaptığı dönemde kültür balıkçılığının gelişmesi ve kıyıların yeniden turizme kazandırılması konusunda başarılı çalışmalarıyla adını duyuran Arslan’ın, yapılacak kamuoyu yoklamalarında ilk üçe gireceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Genel Merkez nezdinde de kuvvetli ilişkileri olduğu ve Muğla bölgesinde görev yaptığı dönemlerde halkla ve özellikle üreticilerle kurduğu sağlıklı diyalogun adaylık sürecinde önünü açacağı iddia edilen Ömer Bülent Arslan, politikada yıpranmamış kişiliği ve kamuda yaptığı başarılı hizmetlerle öne çıkıyor.

•    Bodrum dan Karayalçın geçti.

Bodrum CHP İlçe örgütü eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Parti Meclisi Üyesi Murat Karayalçın’ın konuşmacı olduğu, yerel yönetimlerin konuşulduğu bir toplantı organize etti.

Nurol Kültür Merkezinde yapılan toplantıda Karayalçın, geçmiş deneyimlerinden yola çıkarak sosyal demokrat belediyeciliği anlattı.

•    Bodrum küçük Millet Meclisi yeni dönem toplantılarına başladı.

Bir yıldır yaptığı toplantılarla Bodrum ve ülke gündemini yakından takip eden, beğeni ve ilgiyle izlenen Bodrum Küçük Millet meclisi, yaz döneminde üç ay ara verdikten sonra yeni dönem toplantılarına başlıyor.

21 Eylül cumartesi günü saat 15-18 arasında Bodrum Ticaret Odası salonunda yapılacak toplantının konusu YENİ ANAYASA SÜRECİ (DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ) CHP Konya Milletvekili ve TBMM anayasa uzlaşma komisyonu üyesi Atilla Kart’ın katılacağı toplantının diğer konukları; İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berat Özipek ve hukukçu Av. Ergin Cinmen.

Yeni anayasa çalışmalarının sürdüğü, demokratikleşme paketinin önümüzdeki günlerde açıklanacağı düşünülürse, yine hayli ilgi göreceğe benzer.

Bir anlamda vekil-müvekkil buluşması şeklinde geçen Küçük millet Meclis toplantılarında bölgedeki tüm belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu ve meslek odası temsilcileriyle, siyasi parti yöneticileri katılarak görüşlerini açıklayabiliyorlar.

Moderatörlüğünü gazeteci-yazar Ayhan Ongun’un yapacağı toplantı öncesi 20 Eylül Cuma günü saat 21.00’ de Kent Tv’de yayınlanacak “Açık Görüş” programının konuğu da yine Atilla Kart olacak. Açık Görüş programında Atilla Kart’la daha çok CHP’yi ve sosyal demokrasiyi konuşacağız.

Etiketler:
Share
1128 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.