İlginizi Çekebilir

Türkkuyusu Caddesi yenileniyor

Yarımada genelinde Bodrum Belediyesi ekiplerince sürdürülen yol yapım, bakım, onarım ve  yenileme çalışmaları Türkkuyusu Mahallesi’nde de tüm hızla devam ediyor.

Bodrum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ihalenin ardından başlayan çalışmalar yoğun bir şekilde sürüyor. Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün denetiminde çalışan ekipler, Türkkuyusu Caddesi üzerindeki yol, kaldırım ve mazgalları tümüyle yeniliyor. Yolu parke taşlarıyla kaplayan ekipler, yayaların rahatça kullanımına uygun olacak şekilde kaldırım taşlarını da yenilerken, görme engelli vatandaşların kullanımı için de yolun başından sonuna kadar kabartmalı sarı şeritler döşeyerek, eskiyen mazgalları da yeni mazgallarla değiştiriyor.

İhaleyi alan firma Türkkuyusu Caddesi’ndeki çalışmaların tamamlanmasından sonra, Üçkuyular Caddesi’nin düzenlemeye başlayacak. Her iki caddede yapılan çalışmalarda toplam 4.500 metrekare parke taşı, 1.500 metre bordür taşı, 2.600 metrekare kaldırım taşı döşenecek. Çalışmalarda ayrıca  6.500 metre engelli şeridinin tamamlanarak kullanılmaya hazır hale getirilmesi planlanıyor.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon yarımadanın dört bir yanında çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade ederek,  “Bodrum için, çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçları doğrultusunda Türkkuyusu Caddesi’nin alt ve üst yapı yenileme çalışmalarına başladık. Ekiplerimiz mevsimsel koşullara göre farklı dönemlerde farklı işler gerçekleştiriyor. Kış aylarında gerçekleştirilen büyük çaplı yol açma ve istinat duvarı yapım çalışmaları havaların ısınmasıyla yerini asfalt bırakıyor. Birçok noktada daha güzel bir Bodrum için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Halkımızın bize verdiği yetki ile Bodrum için çalışmaya, üretmeye ve mücadele etmeye devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.
Okuyucular, yazdıkları yorumlardan, her türlü hukuki zeminde yorum sahibi sıfatıyla sorumludur.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Köyceğiz’de yakalanan PKK’lı teröristlerin yargılanmasına başlandı

SURİYE'nin Lazkiye şehrinden Muğla'nın Seydikemer ve Köyceğiz ilçelerine gelerek eylem hazırlığındayken yakalanan 15 PKK'lı teröristin yargılanmasına başlandı. Muğla 2'nci Ağır...

Kapat
Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat bahçelievler evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat