anigif

logo

03 Şubat 2013

Bodrum Gündem, Gündemi Oluşturuyor

2010 yılı başında yayın hayatına başlayan Bodrum Gündem Gazetesi 45 sayıya ulaştı.

Yerel Basının zor günler geçirdiği son dönemlerde Bodrum’da yayın hayatını sürdüren Bodrum Gündem Gazetesi inatla basılı olarak çıkmaya devam ediyor. Kuşe kağıda basılan gazete Bodrum politik ve ekonomik yaşamına dair haberlere yer verirken, magazin ve adli haberler yer almıyor. Çiçek ve Fatih Bozoğlu tarafından yayına hazırlanan gazetenin haberi, sayfa tasarımı ve dağıtımını da kendileri yapıyor.

Haberlerin yanında farklı görüşlerdeki bir çok köşe yazarıda Bodrum Gündem Gazetesinde yer alıyor. Gazete Prof.Haluk Şahin, geçmiş dönem Sağlık Bakanı Rifat Serdaroğlu ile birlikte çevre ve politikaya yönelik olarak yazan bir çok yazara platform olmuş.

Bodrum Gündem Genel Yayın Yönetmeni Fatih Bozoğlu Cumhuriyet Gazetesinde başladığı gazeteciliğe Dünya Gazetesinde devam etmiş. Bozoğlu Nezih Demirkent’in Rahle-i Risalei’nden geçtiğini ifade ederek “Gazeteciliği sorumluluk sahibi bir Bodrum’lu olarak yapmaya çalışıyoruz. Zor bir iş yaptığımızı biliyoruz, lakin asla şikayetimiz yoktur. Kimi zaman övgü ile gülümseyenler, kimi zamanda küfredebiliyor. Bu gazeteciliğin olmaz ise olmazı. Biz ne yandaş nede candaş olmadan yayın yapmaya çalışıyoruz. Bu nedenle ekonomik baskılar hep başımızın üzerinde. Mücadeleye devam. Gazeteciliğe devam.” dedi.

Bodrum Gündem haftalık olarak başladığı yayın hayatına, 15 günlük olarak devam ediyor.

Etiketler:
Share
845 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.