Spor Haber

CFM-BAYK Kış Trofesi’nin 2. ayak yarışları yapıldı…

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübünce (BAYK) düzenlenen CFM-BAYK Kış Trofesi’nin 2. ayak yarışları yapıldı…

Bodrum ilçesinde IRC-A, IRC-B ve destek olmak üzere üç sınıfta yapılan 2. ayak mücadelesine, farklı illerden 50 teknede yaklaşık 450 sporcu katıldı.

Yedi etaptan oluşan ve her ayağı iki günü kapsayan organizasyonda, dün için planlanan ilk yarışlar, rüzgarın hızının fazla olması nedeniyle güvenlik açısından olumsuzluk yaşanmaması için iptal edildi. Bugün ikinci yarışlarda IRC-A sınıfındakiler Karaada önlerinde kurulan parkurda 8,4 millik şamandıra rotada, diğer iki sınıfta mücadele edenler ise 17 millik Bodrum- Çelebi Adası-Kargı Adası-Bodrum rotasında yelken açtı. Rüzgarlı havadaki mücadelede, yarışların başlangıç hattında ve şamandıralar dönülürken teknelerin birbirine yakın ilerlemesi heyecanlı anlar yaşattı. Sporcuların birbirlerinin yanı sıra dalgalarla mücadelesi de renkli görüntüler oluşturdu.

Rüzgarın hızının zaman zaman daha da artması nedeniyle her sınıf için tek yarışla mücadele tamamlandı.  Marmaris, Ankara ve İstanbul’dan gelen sporculardan oluşan “Wind Rider” isimli tekne ekibinden Esra Ceritoğlu ise güzel bir yarış olduğunu belirtti. 3-4 Mart’ta yapılacak üçüncü ayak organizasyonu kapsamında düzenlenecek ödül töreninde, ikinci ayak yarışlarında dereceye girenler açıklanacak ve başarılı olan takımlara kupaları verilecek.

Okuyucular, yazdıkları yorumlardan, her türlü hukuki zeminde yorum sahibi sıfatıyla sorumludur.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Erdoğan Başeymez yeniden başkan seçildi.

Bugün gerçekleştirilen Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası olağan genel kurulunda Erdoğan Başeymez yeniden başkan seçildi. Herodot Kültür Merkezinde sabah saatlerinde...

Kapat