Güncel Haber

İstatistikî veriler memnun etti

DHMİ Genel Müdürlüğü, Milas-Bodrum Havalimanı’nda iç hat yolcu trafiğinde bir önceki yıla oranla yüzde 34 artış yaşandığını duyurdu. Havalimanındaki yük trafiği de toplamda yüzde 15 artışla 739 ton olarak gerçekleşti.

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2018 yılı Ocak Ayı Havalimanı İstatistiklerine göre; ocak ayında Milas-Bodrum Havalimanı’nda iç hat yolcu trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 34 artış yaşandı. Böylelikle ocak ayında havalimanının iç hatlarını kullanan yolcu sayısı da 108 bin 866 oldu. 2018 yılı ocak ayında Milas-Bodrum Havalimanı’na iç hat iniş-kalkış yapan uçak sayısının ise 789 olduğu belirtildi. Dış hatlar uçak trafiği 34 olmak üzere, toplam uçak trafiği 823’e ulaştı.

2018yılı ocak ayında Milas-Bodrum Havalimanı’ndaki yük trafiğinde de artış oldu. Kargo, posta ve bagaj türündeki yüklerden oluşan trafikte, toplamda yüzde 15 artış yaşandı ve taşınan yük miktarı 739 ton olarak gerçekleşti.

DHMİ Genel Müdürlüğü, daha önce açıkladığı 2017 yılı Aralık Ayı Havalimanı İstatistiklerine göre; 2016 yılı dikkate alındığında 2017 aralık ayında Milas-Bodrum Havalimanı’nda iç hat yolcu trafiğinin yüzde 25 artışla 103 bin 180 olduğunu açıklamıştı. 2017 yılı aralık ayında Milas-Bodrum Havalimanı’na iç hat iniş-kalkış yapan uçak trafiği 762, dış hat uçak trafiği 20, toplamda ise 782 uçak trafiği yaşandığı bildirilmişti. 2017 Yılı Aralık ayında Muğla Milas-Bodrum Havalimanı Yük (kargo+posta+bagaj) trafiği ise toplamda yüzde 24 artışla 625 ton olarak gerçekleşmişti.

Yıl ve aylara göre istatistikî bilgiler dikkate alındığında ise Milas-Bodrum Havalimanı’nın son yıllarda yolcu ve yük trafiği anlamında ciddi bir artış ivmesi yakaladığı dikkat çekiyor.

Facebook Comments

Bir Cevap Yazın

denizli mutlu son masaj afyon mutlu son masaj erzurum mutlu son masaj hatay mutlu son masaj maras mutlu son masaj
Önceki yazıyı okuyun:
Bodrumlu fotoğraf ve sanat tukunları için

Halikarnas BOFSAD, dünyaca ünlü savaş fotoğrafçısı James Nachtwey'in hayatını anlatan belgesel filmini Bodrumlu fotoğraf ve sanat tukunları için gösterime sunuyor....

Kapat
kemer escort