anigif

logo

04 Aralık 2012

Vah ! Muğla CHP’nin Haline..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk’ün Bodrumda Yaptığı Açıklama

 

“Örgütümüzün Benimsemediği Hiçbir Adayı Biz Belediye Başkanı Yapmayacağız”

 

Öztürk, “Bodrum’un bu örgütünün istediği adayı Bodrum’un Belediye Başkanı yapacağız. Yolda fısıltı edenlerin kulaklarına bir kar suyu düşsün” dedi. Bunun üzerine gazetecilerin “Kastettiğiniz fısıltı Mehmet Kocadon’un CHP’ye geçmesi konusu mu?” sorusuna, “Genel başkanların aramaları ve belediye başkanlarımızın ziyaretleri tamamen insani nedenlerledir. Bodrum İlçe Örgütümüzün istemediği hiçbir ismi biz belediye başkanı yapmayacağız. Bizim örgütümüzün benimsemediği hiçbir adayı biz belediye başkanı yapmayacağız. Bu Mehmet Kocadon’muş başka isimmiş bizi ilgilendirmez. Örgütümüz kimi isterse onu aday yapacağız” şeklinde konuştu.

 

Hedefimiz Bodrum’da % 70

 

Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk seçim ile ilgili tahminlerinin sorulması üzerine, “Muğla’da % 50, Bodrum’da % 70 oy almayı hedefliyoruz. Büyükşehir yasası Muğla’mızda bir yerel yönetimler kargaşası yaşattı. Onun için bu halk bu sisteme evet demeyecektir. Siz bana Kocadon’u sordunuz. Bakın Usuluk’ta bir inşaat var. Dursun kardeşimiz orayı mühürlemişti. 7 Kasım’da oraya ruhsat verildi. Bodrum halkı çevrenin ve doğanın yok olmasına izin vermez. Eğer izin vermezse Ak Parti ye oy verir ve Cennetkoy gibi, Karaada gibi birçok alan yok olur ” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Bodrum da Bugün

 

Bu Açıklamayı okuduğunuzda hak vermemek elde değil.Ayakları yere basan bir açıklama,tabiî ki örgütün benimsemediği bir adayı aday göstermek örgüte saygısızlıktır.Bu açıklamayı yapan İl Başkanıysa önemi bir kez daha artmaktadır.DYP li Mehmet Haber alı CHP aday göstermiş ve millet vekili yapmıştır.Örgütte bunu benimsemiş ve sahip çıkmış Ergenekon Davasın tutuklu olduğu için eylem dahi yapmıştır.Sonuçta örgüt benimsediği için saygı göstermek gerekiyor.

İl Başkanının bir açıklamasında ;

“Genel başkanların aramaları ve belediye başkanlarımızın ziyaretleri tamamen insani nedenlerledir.”

Bodrum Belediye başkanı Mehmet Kocadon’un CHP nin en üst düzey temsilcilerinin aranmasını kastederek yaptığı bu açıklama.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u telefonla arayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu geçmiş olsun dileklerini iletirken şunları söyledi: “Özgürlüğünüzden ve Bodrum’a, Bodrumlulara hizmetten uzak tutulduğunuz yaklaşık 100 günü büyük bir üzüntü ile izledik. Hem sizin ve aileniz adına, hem Bodrumlular adına, hem de Türkiye’de hukuki uygulamalar adı altında yapılan hukuksuzluğa gerçekten üzüldük. Bu uygulamanın AKP’li olmayan herkese reva görülen, haksız, hukuksuz, adaletsiz bir uygulama olduğunu biliyoruz. Bu günlerin geçici olduğunu da biliyor ve buna inanıyoruz. Büyük geçmiş olsun. Tahliye olmanız nedeniyle de kutluyorum”

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’da Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na gösterdiği yakın ilgi ve samimiyetten dolayı teşekkür ederken,  eskiden olduğu gibi hakka hukuka sonuna kadar saygılı olarak Bodrum’a, Bodrumlulara  hizmete devam edeceğini  söyledi.

 

Mehmet Kocadon’u arayan CHP Yöeneticileri

Kemal Kılıçdaroğlu – Genel Başkan

Umut Oran -Genel Başkan Yardımcısı

Adnan Keskin -Genel Sekreter

Davayı İzleyen CHP Milletvekilleri

Aydın Ayaydın- İstanbul Milletvekili

Nurettin Demir -Muğla Milletvekili

Ziyarete Gelen CHP li belediye başkanları

Aziz Kocaoğlu- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı

Adnan Polat -İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

Osman Gürün -Muğla Belediye Başkanı

Buna yanıtı CHP’ den istifa eden Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan vermişti aslında.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, 2004 yılından beri CHP’nin belediye başkanı olduğunu ifade ederek, “ 2008 yılında sağlam bir gerekçe gösterilmeden görevden uzaklaştırıldım. O gün partimizin genel başkanı olan Deniz Baykal beni bir kere aradı. Onun haricinde görevden uzak kaldığım süre içerisinde partimizin hiçbir kurumundan davayla ilgili bilgi almak için bile arayan olmadı. 2009 yılında CHP ile girdiğim seçimleri oyların % 63′ ünü alarak kazandım. Bunun üzerine de partimizden genel başkan dahil kimse aramadı. Seçimi kazandıktan 16 ay sonra İç İşleri Bakanlığı tarafından tekrar görevden alındım. Yine partimden kimse aramadı. ‘Kardeşim sen neden ikide bir görevden alınıyorsun? diyen’ olmadı. Kimse elimden tutmadı.  Tam yirmi bir ay sonra mahkeme kararıyla göreve iade edildim. Göreve başlayalı bir buçuk ay geçti yine üst düzey yetkililerden kimse aramadı. Kaynak : Bodrumda Bugün

İnsani nedenlerle olsa dahi  CHP kendi Belediye Başkanına sahip çıkmamıştır.

Devam Edelim…

İl Başkanı Mustafa Öztürk;

Siz bana Kocadon’u sordunuz. Bakın Usuluk’ta bir inşaat var. Dursun kardeşimiz orayı mühürlemişti. 7 Kasım’da oraya ruhsat verildi. Bodrum halkı çevrenin ve doğanın yok olmasına izin vermez. Eğer izin vermezse Ak Parti ye oy verir ve Cennetkoy gibi, Karaada gibi birçok alan yok olur ” ifadelerini kullandı.

 

Dursun Kardeşiniz ; vekaleten belediye başkanlığına bakarken ,yapılan imar planına itiraz süresini kaçırmış ve gününde yapılamayan itiraz reddedilmiştir.Kastedilen yeri yapan firma ruhsatta sıralama hatası olmasaydı Kocadon göreve dönmeden ruhsatı zaten alacaktı.Kimse ruhsat vermeseydi ne olurdu ? Yasaları bilirseniz cevabını da bilirsiniz.

Bahsettiğiniz alanın geçmişini mevcut ilçe başkanınız iyi bilir o tarihlerde meclis ve encümen üyesiydi.

Çevre Bakanlığı Bu işi kendisi yapıyor

Plan tadilatında Şehir Plancıları İsmet Esgin Zorlu ve Fatih Ermiş’in imzaları bulunuyor.“Muğla İli, Bodrum İlçesi, Usuluk Tabiat Parkı 3285 nolu parsele ait 1/5000 ölçekli koruma amaçlı nazım imar ve 1/1000 ölçekli koruma amaçlı imar planı 644 sayılı KHK’in 13-A maddesi uyarınca Bakanlığımızın 30.07.2012-5537 sayılı oluru ile onaylanmıştır.

Dursun kardeşimiz orayı mühürledi diyorsunuz ama ,sağır sultan duyduktan sonra ruhsat alınmadan inşaat başladığı için bir kısmını mühürlemiştir.Bodrum mimarlar odasının şikayeti üzerine.

Devam Edelim…

İl Başkanı Mustafa Öztürk;

 

Bodrum halkı çevrenin ve doğanın yok olmasına izin vermez. Eğer izin vermezse Ak Parti ye oy verir ve Cennetkoy gibi, Karaada gibi birçok alan yok olur ” ifadelerini kullandı.

 

Karaada’ya ruhsat verilmesi eski bir konudur.Ak Parti ruhsat alınmış yerleri ihale etmiştir

 

Sormazlar mı ?

 

Diamond of Bodrum hangi siyasi partinin belediye başkanlığı döneminde yapılmıştır.

Diamond Of Bodrum’un geçmişi
Diamond of Bodrum Oteli’nin 2004 yılındaki inşaatına başlandığı sıralarda BYİ tarafından otel önünde insan zinciri oluşturup basın açıklaması yapılmıştı. Bu gelişme üzerine Bodrum Belediyesi Meclisi de İmar Yasasına aykırı olduğu gerekçesiyle inşaatla ilgili olarak yıkım kararları almıştı. Kaçak olarak görünen ve yıkımı 7 yıldır bir türlü gerçekleşmeyen otel üç kez para cezasına çarptırılmış, otel sahibi Ferhat Abidinoğlu ve dönemin belediye başkanı Mazlum Ağan hakkında davalar açılmıştı. Açılan imza standında Bodrumlular 6500 imza vererek kaçak inşaata karşı net duruş sergilerken, otele kitlesel olarak gidip eylem yapmışlardı. Bodrumlular, Diamond Of Bodrum’un kapısını zincirle kilitleyerek anahtarını bir daha kullanılmamak üzere denize atmışlardı.

BYİ Belediye Meclis kararı olduğu halde yıkım yapmayan dönemin Belediye Başkanı Ağan’nın makam masasına sembolik olarak balyoz bırakılmış, 7 yıldır yapılan eylemler ve basın açıklamaları ile otel sürekli gündemde tutulmuştu. Otelle ilgili en son olarak da 23 Ocak Cumartesi günü BYİ bir basın açıklaması düzenledi. BYİ, Bodrum Belediyesi’nin Gümbet mahallesinde esnafa dönük yıkımlarını çifte standart olarak değerlendirirmiş ve Diamond Of Bodrum yıkılmadan Bodrum Belediyesi’ne aldığı yıkım kararlarını uygulatmayacağını, adaletin herkese eşit işlemesi gerektiğini belirtmişti.Kaynak : (soL-Bodrum)

Bunları çoğaltmak mümkün.

Bazı konuların geçmişini bilmek lazım ki geleceği bilinsin.Kulaktan dolma bilgilerle bu işler olmuyor.

Sayın başkan, Kocadon’da neyi içinize sindiremediniz ki,vekaleten görev yapan Dursun Göktepe’yi Muğla CHP nin web sayfasında partinizin asil belediye başkanı gibi gösterdiniz ve halen göstermektesiniz.

 

Etiketler:
Share
1430 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.