logo

Bodrum CHP’de neler oluyor?


Mehmet Şehirli
meh.sehirli@gmail.com

CHP‘nin kurultay hazırlıkları 81 ilde tüm hızıyla devam ediyor. Şu günlerde ilçelerde delege seçimleri yapılmaya başladı. Ben de Bodrum’da olduğum için yakından takip ediyorum. Mahallelerde yapılan seçimler ay sonunda sona erecek gibi görünüyor. Üç aday da kıyasıya mücadele ediyor.

Başkan Ahmet Aras seçimlerde kimsenin yanında olmadığını defalarca kez söyledi. Çünkü Ahmet Aras, başkan adayı olduğunda meclis üyelerini kendisi seçemedi. Meclis üyeleri ilçe başkanı Halil Karahan ile eski başkan adayı Mustafa Saruhan tarafından seçildi. Ahmet Aras’ın tek meclis üyesi İlhami Özden’di.

Şimdiki ilçe başkanı Halil Karahan’ın seçtiği meclis üyeleri de tabiki kendilerini meclis üyesi seçen Halil Karahan’ı destekleyecekler. Eski dönem de meclis üyeleri ön seçimden çıkanlar olmuştu. Kimse torpille meclis üyesi olmamıştı. Yanlız başkan Mehmet Kocadon’un kontenjanından üç kişi meclis üyesi olmuştu. Son seçimde ise ahbap-çavuş ilişkisi ile meclis üyeleri seçildi. Yani kimin eli kimin cebinde olduğu belli olmadı.

Ben seçilen meclis üyelerini hiç bir şekilde suçlamıyorum. Çoğunu da tanımıyorum.  Fakat kimin nasıl listeye yazıldığını çok iyi biliyorum. Bunlar Halil Karahan ile onların bildiğidir ama iki kişinin sırrı hiç bir zaman sır değildir.

Bodrum isim olarak çok büyük bir yerdir. fakat insanların ağzına düşmemek te elde değildir. İnsanlar restoranlarda, kafelerde ve kahvehanelerde vakit geçirirler. En çok konuşmalarda buralarda olur. Hele restoranta içkiden sonra konuşmalar bir başka olur. Şu bunu söyledi, şu kumar oynuyor, şu zamparılık yapıyor.. v.s diye konuşulur.

Bu sözler doğru mudur değil midir bilemem fakat biraz araştırdıktan sonra anlaşılıyor ki ortalıkta baya ciddi pazarlıklar dönmüş…

İşte şimdi bu söylentilerden sonra yeni bir seçim yapılacak ve ilçe başkanı seçilecek. Bir de kimseye umut vermeden ve tehdit etmeden seçimin yapılması benim dileğim. Kim ne yapmış ne yapacak beni ilgilendirmez. Fakat tehdit edilenler olursa isim verip buradan yazacağımı da belirtmek isterim.

Ayrıca, Osman GürünAdem Zeybekoğlu ve Muğla Milletvekillerine iki çift lafım var. Yeteri kadar Halil Karahan’ı destekliyorsunuz. Fakat siz seçilmiş insanlarsınız. Halil Karahan kaybederse sizin Bodrum’daki saltanatınızın biteceğini de düşünüyor musunuz?

CHP Genel Başkanı Kemal Kulıçdaroğlu, hepinizin bildiği gibi üç yıl önce ADALET yürüyüşü yapmıştı. Hiç ders almamışsınız. Muski çalışanlarını tehdit etmeniz demokrasinin temel direği olan CHP’de size yer yok.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • “Dostun Gülü Yaralar Beni”

  04 Aralık 2019 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  İnanç üzerinden siyaset yapmanın bedeli, her zaman ağır olur. Kimsenin inancı, ibadeti, kendi sosyal yaşantımızı doğrudan olumsuz olarak etkilemiyor ve bir müdahale söz konusu değil ise, kimseyi ilgilendirmez.Bodrum Belediyesi Aralık 2019 Olağan Meclis Toplantısı’nda 4 üncü madde görüşülürken, ortam gerildi ve istenmeyen davranışlara neden oldu.“Madde 4- İlçemiz Bitez Mahallesi, Gündönümü Mevkii, 2466 parselde kayıtlı taşınmazın, Belediye hissesine düşen kısmının Cemevi yapılmak üzere Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneğine tahsisine ...
 • Kimseden İzin Almayız.

  03 Aralık 2019 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Bilgi önemli olduğu kadar, onu süzgeçlerden geçirip doğruluğuna karar vermek ve fikir beyan etmekte önemlidir. Dün yapılan Belediye meclis toplantısı öncesi Başkan Aras, bazı açıklamalarda bulundu.Dinledik…Başkan Aras, Bodrum Belediyesi çalışanları hakkında; Rüşvet, Tehdit ve Görevi Kötüye Kullanma suçlamalarıyla kamu davası açılması için Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasını ve bunun haberleştirilmesi ile ilgili şunları söyledi;Açıklamalardan alıntılarla yazıp, yorumlamakta yarar var“Çalışma arkadaş...
 • İklim krizi nedir.

  24 Kasım 2019 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Ortada bir yanlışlık var.Bodrum kent konseyinin bir gurubu tarafından düzenlenen bir seminer.İklim aktivisti Murat Can Tombil.İklim krizi nedir.Ankara'dan uçakla gelmiş.Hala kısa kolla dolaşıyormuş.kasım ayı ortasında hava hala güzelmiş.Deniz ticaret odasının salonunda saydım, 36 kişi ya var ya yok.Bodrum belediyesinin birim müdürleri de orada.Bir iklim değişikliği , esasında iklim krizi imiş onu tartışalım diyor.Hakikaten ortada bir yanlışlık varBu gibi önenli bir konuda bilgilendirme semineri vermek sizce, elinde megafon v...
 • Halka Hoş Görünmek

  23 Kasım 2019 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Bu yazımda, Başkan Aras'ın birkaç gün önce mahalle muhtarlarıyla yaptığı, aylık olağan toplantıda dile getirdiği "Bodrum’un sorunları ve çözümleri" konusundaki açıklamanın bir bölümünü sizlerle paylaşarak değerlendirmek istedim.Başkan Aras’ın yaptığı açıklamayı okuduğumuzda, genel olarak hak vermemek olası değil gibi görünüyor.Lakin söylemlerini tek tek incelediğimizde; konunun yüzeysel olarak ele alındığını, açıklamasında değindiği konular üzerinde ciddi bir araştırma yapılarak ele alınmadığını da söylememiz kaçınılmaz.Başkan A...