logo

Bodrum Su Paneli Yapılıyor

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği (BODTÜM) işbirliğiyle düzenlenecek olan “Bodrum Su Paneli”, 20 Kasım 2019 Çarşamba günü 13.00-18.00 saatleri arasında Bodrum Ticaret Odası (BODTO) salonunda gerçekleştirilecek. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da katılacağı panelde Bodrum’un ‘su’ sorunu tüm yönleriyle ele alınacak.

İki oturum halinde düzenlenecek olan panelde Bodrum’un içme, kullanma ve sulama suyu talebi, yüzey, yer altı ve desalinasyon su kaynakları ve bu ihtiyaca yönelik hayata geçirilmesi planlanan tesisler ile ilgili sunumlar yapılacak.

Panelin ikinci oturumunda Bodrum’da kuvvetli yağış nedeniyle yaşanan su taşkınları ve atık su arıtması ile ilgili değerlendirmelerde bulunulacak.

ODTÜ eski Rektörü ve BODTÜM Kurucu Üyesi Prof. Dr. Süha Sevük moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panele DSİ 21. Bölge Müdürlüğü ve MUSKİ temsilcilerinin yanı sıra İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdem Görgün, MSKÜ İnşaat Mühnedisliği Bölümü Su Kaynakları Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, Jeoloji Yüksek Mühendisi Dr. Eşref Atabey ve Kimya Yüksek Mühendisi Osman Ayalp panelist olarak katılacak.

Panel, bir kokteyl ile son bulacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?