logo

Bodrum Türkiye Süperenduro Şampiyonasına ev sahipliği yapacak.

Bodrum Türkiye Süperenduro Şampiyonası’nın 4. Ayak yarışlarına ev sahipliği yapacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Halikarnassos Süperenduro Şampiyonası 4. Ayak yarışları için geri sayım başladı. Halikarnas Motor Sporları Kulübü ev sahipliğinde 26-27 Ekim tarihlerinde Kızılağaç Mahalllesi’ndeki Bodrum Arena Motosiklet Parkuru’nda gerçekleştirilecek yarışma öncesi parkurda hazırlıklar sürüyor.

Şampiyona ile ilgili hazırlıkları inceleyen Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ulusal bir yarışmaya ev sahipliği yapıyoruz. Süperenduro Halikarnassos, Türkiye’nin farklı yerlerinden sporcuları Bodrum’da bir araya getirecek. Bu yarışın heyecanını yaşıyoruz. Bu etkinliğin sloganı bizim Bodrum için hayal ettiğimiz geleceği çok güzel özetliyor; ‘Spor turizmin geleceğidir, Bodrum turizmdir’. Bodrum doğasıyla, tarihiyle spor turizminin geleceğidir.”

Bodrum’da ilk defa süperenduro yarışı yapıldığını dile getiren Halikarnas Motor Sporları Kulübü Başkanı Faysal Şefkatlioğlu da organizasyonla ilgili şunları söyledi;

“Süperenduro şu anda motor sporlarında Dünya’da en çok izlenen organizasyonların başında geliyor. Toplu çıkışta bizim süperenduro parkurunda bütün her şeyin seyircinin önünde olacağı bir yarış gerçekleşecek. Çok heyecanlı bir yarış. Bu yarış Dünya’da genelde kapalı spor salonlarında yapılıyor. Artık enduro 2’nci plana düştü. Süperenduro ile seyircinin buluşması Bodrum’da ilk defa olacak. Biz de ilk defa böyle bir yarışa ev sahipliği yapacağız. Çok heyecanlıyız. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bodrum Belediyesi bize çok büyük bir destek sağlıyor.”

Şu anda 6+1 kategori var. Yani 6 kategori ve bayanlar kategorisi var. diyerek sözlerine devam eden Şefkatlioğlu, “Toplam 7 kategori olacak. Parkur çok zor. Gördüğünüz gibi taş engeller var. Lastik engeller var. Atlama rampaları var. Kütüklerimiz daha sonra gelecek, kütük rampaları var. Doğal ve suni engeller var. Bizim hedefimiz Dünya şampiyonalarındaki çıtayı yakalayabilmek” dedi.

Şampiyonaya katılacak bazı sporcular parkurda basın mensuplarına kısa bir gösteri sürüşü yaptı. Parkurun zorlu ama gayet güzel, eğlenceli olduğunu ifade edem yarışçılar, “Aşılamayacak engeller yok. Yarışacak bütün arkadaşlara başarılar diliyoruz” dediler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?