logo

Bodrum’a Bursa’dan Gururla Döndüler

Türkiye Yüzme Federasyonu (TYF) 2019 Faaliyet Takviminde yer alan ve 8-10 Kasım Tarihlerinde Bursa’da gerçekleşen “10 Kasım Atatürkʼü Anma” Türkiye Masterlar Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’na Bodruspor Yüzücüleri damgasını vurdu.

Antrenmanlarını Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda yapan ve katıldıkları yarışlarda rakipleriyle olan mücadelelerinde her zaman en iyi sonuçları elde eden Bodrumspor Yüzme Şubesi Master Yüzme Takımı, Bursa’da Nilüfer Belediyesi Konak Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen yarışlarda yine madalyaları topladı.

Bodrumspor Master Yüzme Takımı Kaptanı Arda Akman yarışlarda elde ettikleri madalyalar ile takımlarını gururlandırdıklarını belirterek Bodrum Bayrağını da, gururla kürsüde dalgalandırdıklarını belirtti. Bireysel ve takım yarışlarından oluşan yarışlara İbrahim Demiröz, Engin Çolpan, İzzet Günel, Mehmet Pınar, Alper Font ile birlikte katıldıklarını belirten Arda Akman, başarılarındaki en büyük payın, antrenörleri Hülya Bilge ve Çetin Canbolat’a ait olduğunu belirtti.

Toplam iki gün süren ve yarışlara 6 sporcu ile katılan Bodrum Spor Yüzme Takımı Master yüzücüleri katıldıkları her yarıştan madalya aldılar. Takım olarak 29 madalya ile yarışlardan dönen başarılı sporcuların katıldıkları yarışlarda elde ettikleri başarılar ise şöyle sıralanıyor;

İbrahim Demiröz;

50m Serbest: Altın

50m Kelebek: Altın

100m Serbest: Altın

100m Karışık: Altın

4x50m Serbest Bayrak: Altın

Toplam 5 Altın Madalya

Engin Çolpan

50m Serbest: Bronz

50m Kelebek: Bronz

100m Karışık: Altın

200m Sırt: Gümüş

100m Serbest: Gümüş

4x50m Serbest Bayrak:  Altın

4x50m Karışık Bayrak: Altın

Toplam; 3 Altın, 2 Gümüş, 2 Bronz Madalya

Arda Akman

100 Karışık: Bronz

200 Serbest Bronz

800 Serbest: Gümüş

4×50 Karışık Bayrak; Altın

Toplam: 1 Altın, 1 Gümüş, 2 Bronz

Mehmet Pınar

50m Kurbağalama: Altın

100m Kurbağalama: Altın

100m Serbest: Bronz

200m Kurbağalama: Altın

100m Karışık: Altın

4x50m Karışık Bayrak: Altın

Toplam: 5 Altın, 1 Bronz Madalya

İzzet Günel

50m Serbest: Bronz

200m Serbest: Gümüş

100m Kurbağalama: Bronz

4×50 Serbest Bayrak: Altın

Toplam: 1 Altın, 1 Gümüş, 2 Bronz Madalya

Önder Alper Font

4x50m Karışık Bayrak: Altın

4x50m Serbest Bayrak: Altın

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?