logo

Bodrum’da Nerede Kalınır

Türkiye’nin güney-batısındaki küçük bir yarımada üzerinde yer alan ve Ege Denizi ile sınırlandırılmış Bodrum, Türk ve yabancı turistlerin tatil noktası. 90 binden fazla nüfusu var ancak yaz aylarının ortasında neredeyse yarım milyon insanı ağırladığı söyleniyor. Oldukça güvenli, konaklama imkanının fazla olduğu, eğlenceli ve huzurlu bir destinasyon. Bu kadar fazla talep gören bir yer olduğu için otellerde konaklamak istiyorsanız önceden rezervasyon yaptırmanız şart! Berrak suları olan harika plajları her yıl milyonlarca Türk ve yabancı turisti cezbediyor. Günübirlik tekne turlarını da unutmayın!

Bodrum tüm yıl güneşlenmek için mükemmel bir yer. Yaz erken gelir, geç gider. Şehir ayrıca, antik dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Halikarnas Mozolesi gibi çok sayıda antik kalıntıya da sahiplik yapar. Konaklamanızı unutulmaz kılmak için Bodrum’da nerede kalacağınızı iyi araştırmanız gerekiyor. Bunun için daha detaylı hazırlanmış Bodrum’da nerede kalınır otel tavsiyeleri yazısını önerebiliriz.

Bodrum Merkez

Bodrum merkezi daha çok yat limanıyla, sahiliyle ve hareketli etkinlikleriyle öne çıkıyor. Bölgenin en önemli yapısı, Frankonya mimarisi tarzında inşa edilmiş bir ortaçağ anıtı olan Bodrum Kalesi’ni görmeden geçmeyin. Bodrum şehir merkezinde, atmosfer canlı ve neşelidir, bu da akşamları gürültülü olabileceği anlamına gelir. Şehrin barları, gece kulüpleri ve restoranların çoğu sahil boyunca yoğunlaşmıştır. Eğer gece hayatı sizin için ön plandaysa, eğlenceye açıksanız ve gürültü rahatsız etmeyecekse merkez konaklamak için ideal bir seçenek olabilir.

Bodrum şehir merkezinde sadece mağazalardan, restoranlardan ve gece hayatından daha fazlası vardır. Halikarnas Mozolesi, antik tiyatro, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Mars Tapınağı kazıları, tarihi tersane dahil olmak üzere birçok simge yapıya ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin hareketli yaşamının kalbinde yer almak istiyorsanız, Bodrum’da kalmak için en iyi yer burası. Ancak bu bölgede otel bulmak zor olabilir. Bulsanız bile fiyatlar beklediğiniz üzerinde olacaktır. Bu yüzden erken rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Diğer önerdiğimiz konaklamak için ideal tatil bölgeleri:

  • Yalıkavak
  • Gümüşlük
  • Gündoğan
  • Bitez
  • Turgutreis

Bodrum’un keyifli plajlarında tatilinizi değerlendirmek istiyorsanız otelinizi de buna göre seçmelisiniz. Büyük bir bölge olduğu için plaja ulaşmak için çeşitli vasıtalar kullanmanız gerekebilir ve bu durum tatilde can sıkıcı olabilir.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?