Kültür&Sanat

Cemil TAMAY  ‘’Spor ve Sanat’’ isimli resim Sergisi

 

Cemil TAMAY  ‘’Spor ve Sanat’’ isimli resim Sergisi 09 Mayıs Çarşamba günü Saat: 18.00’de Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

1979 yılında Gazi Üniversitesi “keman” bölümünden mezun olan Cemil TAMAY,  eğitim yıllarında fotoğraf sanatı ile ilgilenmiştir. 1990 yılından beri fotoğraf sanatçısı olarak Gesam üyesidir. Fotoğraflarla beraber atölyesinde resim çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Resimlerinde sportif konulara ağırlık vermiştir. Sporu resmetmeyi, sporu sanatla buluşturmayı, bu aktivitelerden sadece biri ile ilgilenen bireylerin diğer konuya da ilgi duymalarına vesile olmayı hedefleyen sanatçı çalışmalarını, F1, moto gp, moto cross, yelken, surf , wind surf, bisiklet, golf, tenis, futbol, voleybol, basketbol, atlı spor, kış sporları, otomobil sporları, olimpik sporlar, sahnelerden ve podyumlardan tiyatral, müzikal ve moda enstantaneleri gibi konularda İstanbul da atölyesinde sürdürmektedir.

30-40 eserin olacağı ‘’Spor ve Sanat’’ isimli sergi de tual üzeri akrilik çalışan Cemil TAMAY, Türkiye’de spor üzerine resim yapan tek ressamdır.

Sanatçının sergisini 09 Mayıs-22 Mayıs tarihlerinde Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir