logo

Deniz Koca Ne Dedi…


Mustafa Gündoğ
mustafa@bodrumhaber.com

Son yazımda; Bodrum CHP delege seçimlerinde gördüğüm aksaklık ve hukuksuzlukları dile getirmiştim. Dinleyen var mı tabi ki hayır. Bilgiyi beceriyi kendisinde gören, egoların tavan yaptığı durumlarda her şey ben merkeziyetçi olur. Hatta bu aymazlık “sizleri ben var ettim” demeye kadar gidebilir.

Varsın gitsin…

Biz gelenlerden bahsedelim..

Yazımın birkaç paragrafın da başkan adaylarının aldıkları pozisyonlardan söz etmiştim. CHP İlçe Başkan Adayı Deniz Koca sağ olsun, yazdıklarımı önemseyerek tarafıma bilgilendirme amaçlı bazı paylaşımlarda bulundu.

Deniz Koca Ne diyor…

“Sayın Gündoğ

Değerlendirmenizi okudum tespitleriniz konusunda bazı söylemlerimi iletmek isterim

“Başkanlık yarışında Halil Karahan lehine çekilir mi ihtimal vermesem de görüntü öyle gibi. Ancak adaylık açıklamasında, “Başkanlığı, mevcut başkandan daha iyi yapacağını ve partiyi toplumla bütünleştireceğini” bildirmiş bir adayın, bunu yapması siyasi intihar olur.” demişsiniz.

Hiç bir aday ile ilgili çekilmem ve birlikte hareket edip yol yürümem konusu şehir efsanesi ve dedikodulardan öte değildir, bugüne kadar yapılan delege seçimlerinde ittifak ve delege belirleyiciliği gibi bir çalışmam da söz konusu değildir

“Her şeye rağmen kongrede,

CHP üye ve delegelerinin, “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür”, davranacaklarını düşünüyorum.”demişsiniz

Bu görüşünüz tam anlamı ile adaylığa çıkış noktamdır ifadeniz vazgeçilmezimdir.”

Ve Deniz Koca açıklamalarına devam ediyor…

“Sevgili Gündoğ takdir ederseniz ki yapılan delege şeçimlerin de ne , mavi ne kırmızı delege listeleri ve  şeçilen delege listeleri isimleri üzerinde bir yaptırım ve tasarrufum yada ittifakım söz konusu değildir, bu konuyu şeçilen delegeleri tek tek aramakta mümkün tespit edebilirsiniz ,şeçilen tüm delegeler CHP delegesidir ve adaylık açıklamamda ifade ettiğim ve sizin de yazının sonunda yazdığınız doğrultuda “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür”, hareket edeceklerini siz düşünüyorsunuz ,ancak benim inancım tamdır , bu konuda yazınızın içeriğini önemsiyor  ,kendimle olan kısımları için yazdıklarımı ifade ediyorum .

adaylık açıklamasında, “Başkanlığı, mevcut başkandan daha iyi yapacağını ve partiyi toplumla bütünleştireceğini” bildirmiş bir aday “TAM bu noktadayım hakkımdaki  bu ifadeniz için size  teşekkür ederim.

CHP İlçe Başkan adaylığı açıklamamdaki tüm söylemlerimin arkasındayım ,ayrıca bodrumda net ifadeleri ile her alanda taraftan uzak yol gösterici yazılarınızı önemsiyorum bu konuda size direk bilgi vermeyi daha samimi buldum ,her türlü itham ve dedikodunun döndüğünü de ifade etmişsiniz haklısınız bu konuda benimle her konuda direkt temas kurabilirsiniz ve  bilgi alabilir değerlendirebilirsiniz sevgi ve saygılarımla.”

Sayın Deniz Koca ile eskiye dayalı bir hukukumuz var. Açıklamalarındaki samimiyete inanıyorum.

CHP üyelerini ve toplumu aydınlatıcı açıklamalarından görülüyor ki, Deniz Koca parti iç çekişmelerinden uzak, partiyi anlamsız tartışmalara sokan güç odaklarını arkasına almadan, kendince bir yol izliyor.

Güç olarak; CHP delegelerini ve üyelerini gördüğünü, üstüne basa basa ifade ediyor. Kimsenin değil CHP nin adayı olduğunu, bu nedenle delege listelerine şu yada bu şekilde müdahil olmayarak, her üyeyi önemsediğini belirtiyor. Yolunda kolaylıklar diliyorum kendisine.

Yol yoldaşla yürünür.

Kimileri elindeki erki yoldaşlarını biçmek için kullanırken, belediye çalışanları ekmekleriyle tehdit edilirken, mağduru, mazlumu oynamaya çalışırken, belediyede sizi işe aldırırım yada işinizden olursunuz derken, pazarda tezgah açarak ekmeğinin peşinde olanlar üzerinde terör estirilirken, sessiz kalmak dahi zulümdür.

Bu zulme sessiz kalmayınız Sayın Başkan Aras

Belediye üzerinden, CHP üyeleri üzerine korku salanlara “dur” demelisiniz. “Karda yürüyüp izini belli etmeyen” ve belediyeyi cendere içerisine almaya çalışanlara engel olunuz. Bilesiniz ki, siz seçildiniz onlar övündü. Yine söylüyorum, belediyeye ait şirket üzerinden ve belediyenin imkanları ileri sürülerek mevcut durumlarını korumaya çalışanlara engel olun.

Acı son kaçınılmaz…

CHP üyeleri sandıkta bu zulme son verecektir. Önümüzdeki ay yapılacak ilçe başkanlığı seçiminde üç adayla başlayacak yarış, aslen iki aday arasında olacaktır. Kim mi bu iki aday, yanıtı basit aslında, kim gücü elinde bulunduruyorsa sandıktan üçüncü çıkacaktır.

Son yazım üzerine beni arayan bir arkadaşım “Adana Büyükşehir Belediyesi su fiyatlarında yüzde 30 indirim yaparak toplum yararına çalışırken, Muğla Büyükşehir Belediyesi CHP de delege avına çıkmıştır.” dedi.

Haksız da sayılmaz

Yoldaşlarınızı yok ederek bir yere varamazsınız. Bilesiniz ki yarın ulaştığınız yerden inince yüzünüze bakacak kimse kalmayacaktır.

Yolunuz yol değil ki yoldaşınız olsun

Vesselam…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • “Dostun Gülü Yaralar Beni”

  04 Aralık 2019 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  İnanç üzerinden siyaset yapmanın bedeli, her zaman ağır olur. Kimsenin inancı, ibadeti, kendi sosyal yaşantımızı doğrudan olumsuz olarak etkilemiyor ve bir müdahale söz konusu değil ise, kimseyi ilgilendirmez.Bodrum Belediyesi Aralık 2019 Olağan Meclis Toplantısı’nda 4 üncü madde görüşülürken, ortam gerildi ve istenmeyen davranışlara neden oldu.“Madde 4- İlçemiz Bitez Mahallesi, Gündönümü Mevkii, 2466 parselde kayıtlı taşınmazın, Belediye hissesine düşen kısmının Cemevi yapılmak üzere Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneğine tahsisine ...
 • Kimseden İzin Almayız.

  03 Aralık 2019 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Bilgi önemli olduğu kadar, onu süzgeçlerden geçirip doğruluğuna karar vermek ve fikir beyan etmekte önemlidir. Dün yapılan Belediye meclis toplantısı öncesi Başkan Aras, bazı açıklamalarda bulundu.Dinledik…Başkan Aras, Bodrum Belediyesi çalışanları hakkında; Rüşvet, Tehdit ve Görevi Kötüye Kullanma suçlamalarıyla kamu davası açılması için Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasını ve bunun haberleştirilmesi ile ilgili şunları söyledi;Açıklamalardan alıntılarla yazıp, yorumlamakta yarar var“Çalışma arkadaş...
 • İklim krizi nedir.

  24 Kasım 2019 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Ortada bir yanlışlık var.Bodrum kent konseyinin bir gurubu tarafından düzenlenen bir seminer.İklim aktivisti Murat Can Tombil.İklim krizi nedir.Ankara'dan uçakla gelmiş.Hala kısa kolla dolaşıyormuş.kasım ayı ortasında hava hala güzelmiş.Deniz ticaret odasının salonunda saydım, 36 kişi ya var ya yok.Bodrum belediyesinin birim müdürleri de orada.Bir iklim değişikliği , esasında iklim krizi imiş onu tartışalım diyor.Hakikaten ortada bir yanlışlık varBu gibi önenli bir konuda bilgilendirme semineri vermek sizce, elinde megafon v...
 • Halka Hoş Görünmek

  23 Kasım 2019 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Bu yazımda, Başkan Aras'ın birkaç gün önce mahalle muhtarlarıyla yaptığı, aylık olağan toplantıda dile getirdiği "Bodrum’un sorunları ve çözümleri" konusundaki açıklamanın bir bölümünü sizlerle paylaşarak değerlendirmek istedim.Başkan Aras’ın yaptığı açıklamayı okuduğumuzda, genel olarak hak vermemek olası değil gibi görünüyor.Lakin söylemlerini tek tek incelediğimizde; konunun yüzeysel olarak ele alındığını, açıklamasında değindiği konular üzerinde ciddi bir araştırma yapılarak ele alınmadığını da söylememiz kaçınılmaz.Başkan A...