logo

“Denizin Kızları” Mardin Belediyespor’u Yendi

Yalıkavakspor kadın hentbol takımı deplasmanda Mardin Belediyespor’u yenerek çok önemli bir galibiyete imza attı.

Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Liginde mücadele eden “Denizin Kızları” Avrupa kupalarına katılma konusunda en önemli rakibi olan Mardin Belediyespor’u deplasmanda 28-22 gibi net bir skorla yenerek ligde 4.sıraya yükseldi.

Mardin Artuklu Yeni Spor Salonunda bugün oynanan karşılaşma saat 13:30’da başladı. Karşılaşmanın ilk golü 2.dakikada Yalıkavakspor’dan geldi. Karşılaşmanın ilk yarısında oyunun kontrolünü elinde tutan “Denizin Kızları” Mardin Belediyespor’un gollerine set hücumlarla bulduğu gollerle cevap verdi ve devreyi 12-11 önde kapadı.

Gol farkını maç sonuna kadar taşıdılar…

Maçın 2.yarısında oyuna çok daha hakim olan ve kazanmak için sahay ağırlığını koyan Yalıkavakspor, hızlı hücumlarla bulduğu gollerle oluşturduğu farkı; 33’de 15-11’e, 43’de 19-16’da, 53’te 23-18’de tutmayı başardı. Maçın ikinci yarısında Mardin Belediyespor ile arasındaki farkı 4’ten aşağı düşürmeyen Yalıkavakspor, karşılaşmayı 28-22 kazanmayı bildi.

Yalıkavakspor’dan Nurşah Sancak (8), Yeliz Yılmaz (7), Gözde Gökengin (5), Buket Yılmaz (3) buldukları gollerle skora etki ettiler. Salondan 2 puanla ayrılan “Denizin Kızları” Avrupa Kupasına katılma yolunda çok önemli bir virajı döndü. Diğer yandan oyuncumuz Reyhan Kaya’nın 3 defa iki dakika cezası ve gördüğü kırmızı kart dikkat çekti.

Mehmet Esen: Bu galibiyetin önemi lig sonunda anlaşılacak…

Maç sonrasında telefonla görüştüğümüz Yalıkavakspor Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Esen, “Alınan galibiyetin ne kadar önemli olduğu, lig sonunda Avrupa Kupasına katıldığımız gün çok daha iyi anlaşılacak” diyerek, “Biz butik bir takımız. Yalıkavak’ta 12 yıl önce bir hayalle başlayan mücadeleyi bugün arkadaşlarımla, teknik heyetimizle, sporcularımızla ve taraftarlarımızla devam ettiriyoruz. Verdiğimiz mücadele çok büyük. Bodrum mücadelemizi mutlaka görecek. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve yardımcılarına, bizlere rakamların ve imkanların büyüklüğü-küçüklüğü hiç önemli değil inanıp, destek verenlere çok teşekkür ediyoruz.” mesajını verdi.

yalıkavakspor YALIKAVAKSPOR’DAN SÜPER GALİBİYET… yal kavakspor puan durumu

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?