Fırtına Bodrum’u Fena Vurdu!..

Fırtına Bodrum’u Fena Vurdu!..
24.12.2019
A+
A-

Bodrum’da etkili olan fırtına, sahil kenarlarındaki işletmeleri vurdu. Kumbahçe’de felaketi andıran görüntüler ortaya çıktı. 

İlçede dün akşam saatlerinde şiddetini arttıran rüzgar, gece saatlerinde fırtınaya döndü. Fırtına ile birlikte Bodrum’un güney kıyılarına vuran dev dalgalar, sahil kenarlarındaki işletmeleri vurdu. Kumbahçe sahilindeki bir mekan, dalgalarla birlikte kıyıya sürüklenen yosunlar ve kumlarla doldu. İşletme çalışanları ellerinde küreklerle mekanın içine dolan yosun ve kumları temizledi.

Yürüyüş yoluna kadar ulaşan dalgalar yürüyüş yolunu da kum ve çakıllarla doldurdu. Sahil kenarlarındaki şezlong, masa ve sandalyelerin bir kısmı kumlara gömüldü, bir kısmı denize sürüklendi. Belediye ekipleri zarar gören noktalarda çalışma başlattı.

BU DOĞANIN İNTİKAMI

Azmakbaşı’ndaki dere ise önünün tıkanmasıyla göle döndü. Tayfun Dinç adlı vatandaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Fırtına Bodrum’u çok etkiledi. Bütün Kumbahçe’yi etkiledi. Denizdeki pislikler karaya çıktı. Doğanın intikamı. Yaz boyunca atılıp veya temizlenmeyen doğanın intikamı bu” diye konuştu.

TEKNELER KARAYA SÜRÜKLENDİ, KAYIKLAR KIRILIP BATTI

Dalgalar, tekneleri karaya sürükledi, kayıkları kırıp batırdı. Paşatarlası sahilinde karaya sürüklenen gulet, vinç yardımıyla bulunduğu yerden kaldırıldı. Sahil kenarındaki kayıkların ise dalgalarla birlikte kırılıp battığı görüldü.

Yaklaşık 5 metre uzunluğundaki kırılıp batan kayığını kamyonetle kurtarmaya çalışan bir vatandaş ise “Akşam baya bir fırtına vardı. Kayık da burada bağlıydı. Hava esince almamız gerekirdi. Farkına varamadık. Sağlık olsun. Canımıza gelmesin, ne yapalım” diye konuştu.

Kimi balık tutkunlarının ise fırtınaya aldırmayarak balık tutmaya çalıştıkları görüldü. 

Dalgalar, Bodrum Limanı’nda da deniz suyunun yükselip rıhtımdan taşmasına sebep oldu. Taşan sularla birlikte rıhtım üzerine pisliklerin biriktiği görüldü. Bodrum Limanı’nın kimi noktalarında ise çöp tabakaları birikti. Deniz yüzeyindeki pet şişeler ve strafor köpük kutular, görenlerin dikkatini çekti.

Fırtına ile birlikte etkili olan yağış da cadde ve sokaklarda su birikintilerine neden oldu. Olumsuz hava koşulları nedeniyle Belediye, İtfaiye, Polis ve Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği ekipleri teyakkuzdaydı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.