Kültür&Sanat

Gürcan’ın gerçekleştirmeyi hayal ettiği şehir tiyatrosu

 

Bodrum Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısında, Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi’nin verdiği önerge kabul edilerek, Bodrum Şehir Tiyatrosu kurulmasına karar verildi.

Sekiz gündem maddesi ile toplanan Bodrum Belediye Meclisi, 8. Madde olan “Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi’nin “Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu” kurulmasına ilişkin talebinin görüşülmesi”ni oy birliği ile kabul edildi. Aralık 2014’de kurulan Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi bünyesinde oluşan Sahne Sanatları Çalışma Grubu, Tiyatro Sanatçısı Alev Gürcan’ın öncülüğünde faaliyetlerini sürdürüyordu. 20 Ağustos 2016’da Gürcan’ın geçirdiği trafik kazası sonunda hayata veda etmesi üzerine, bu kez Tiyatro Sanat Yönetmeni ve Şehir Tiyatroları Sanatçısı Hüseyin Akşen’in öncülüğünde devam etti. Hüseyin Akşen aynı zamanda, Kültür Sanat Meclisi’nin eştemsilciliğini heykel sanatçısı Ender Güzey’in ayrılması ile birlikte Nuran Yüksel ile beraber yürüttü.

DÜĞÜN YA DA DAVUL…

Alev Gürcan’ın rol aldığı “Düğün ya da Davul” adlı tiyatro gösterisi, Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile Kültür Sanat Meclisi Sahne Sanatları tarafından sahneye konularak büyük beğeni toplamıştı. Gürcan’ın Herodot Kültür Merkezi’nde yapılan cenaze töreninde, Bodrum Kent Konseyi üyesi ve Kültür Sanat Meclisi koordinatörü Rezzan Şebin yaptığı konuşmada, Gürcan’ın gerçekleştirmeyi hayal ettiği şehir tiyatrosunun ve çabalarının meclis olarak sürdürücüsü olacaklarına dair söz vermişti.

Bodrum Kent Konseyi kültür Sanat Meclisi adına Hüseyin Akşen geçtiğimiz günlerde, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’la yaptığı görüşmeler doğrultusunda, belediye meclisine “Bodrum Şehir Tiyatrosu” kurulması için dilekçe vermişti. Meclis gündemine alınan öneri bugün yapılan oylamada oy birliği ile kabul edilerek, Bodrum sanat hayatı için çok önemli bir adım atılmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir