logo

Ne diyor, Sayın Halil Karahan


Mustafa Gündoğ
mustafa@bodrumhaber.com

Bodrum CHP İlçe Yönetimi, seçimlerinde oy kullanacak mahalle delege seçimleri başlar başlamaz sanırım birilerinin karın ağrıları tuttu. Kendisine düşman yaratarak kitleleri etrafında toplama gayreti içerisine girmiş.

Bir kaç gün önce, Bodrum CHP İlçe Başkan’ı sosyal medya üzerinden bazı açıklamalarda bulundu.

Ne diyor Sayın Halil Karahan ;

“Kimsenin delegesi yoktur.”

“Delege seçimlerimiz demokrasinin bütün kurallarının işlediği parti içi demokrasinin işlediği bir süreç, geçtiğimiz hafta 76 tane delegemizi belirledik. Seçilmiş olan delegeler hiç kimsenin delegesi değildir.”

“Seçilen delegeler CHP’nin delegeleridir. CHP üzerinden sipariş yazı yazarak rant elde etmeye çalışanlar boşu boşuna CHP’yi yaralamaya, parçalamaya çalışmasınlar. CHP üyelerinin bir tek hedefi vardır, o da iktidardır”

Ne yazık ki, yukarıda alıntı olarak paylaştığım sözleri Bodrum CHP İlçe Başkanı ifade etmiştir. CHP İlçe Başkanı sıfatıyla bu sözleri sarf etmek, pek uygun bir davranış değil. CHP’nin delege seçimleriyle ilgili çıkan yazılar CHP’nin herhangi bir siyasi tavrına değil, direk yönetimsel aksaklığın ve durumun tespiti üzerine yazılmıştır.

Sayın Halil Karahan, farkında değilsiniz sanırım

Devlet kuran bir siyesi partinin ilçe başkanısınız. Gazetecilerin yazdığı yazılarla, CHP parçalanacak olsa, şuan elinizde parçası dahi kalmazdı. Siz söylediğiniz sözleri inanarak mı ifade ettiniz? Yoksa Cumhuriyet Halk Partisini, güçsüz olarak mı görüyorsunuz?

Darbeler, muhturalar, savaşlar içerisinde yer almış 100 yıllık siyasi parti, sipariş üzerine yazıldığını iddia ettiğiniz yazılarla parçalanıyorsa, önce sizin kendinizi sorgulamanız gerekir. Bir ilçe başkanının ifade edebileceği sözler bunlar olmamalıdır. Siz kendi fikrinizi ifade ettiyseniz, bulunduğunuz yeri daha fazla işgal etmemelisiniz.

Anti demokratik uygulamalarınızın üstünü örtmek için, kendinize düşman yaratmak istiyorsanız, mağduru, mazlumu oynamak istiyorsanız, bunu kendinize güç olarak gördüğünüz ağabeylerinize anlatınız. Bodrum kamuoyunu boşuna meşgul etmeyiniz.

Madem “CHP Üyelerinin tek hedefi iktidar olmaktır.” O vakit gölge etmeyiniz. Son yerel seçimlerde, yaklaşık 6 puanlık gerilemeyi unutmayınız.

Gazeteciler mi yaptı…

Geçtiğimiz yerel seçimlerde “Sandık koyacağım, ön seçim olacak.” diyen sizsiniz. Ne oldu, adaylar atamayla belirlendi. Verdiğiniz sözü tutmadınız.

Gazeteciler mi engelledi sizi.

Sipariş üzerine belediye meclis üyeleri belirlendi. Başvuru dahi yapmayanlar listelerde yer aldı, “o onun, bu bunun bilmem nesi” diye baş köşeye oturtuldu.

Bunu da mı gazeteciler yaptı…

“Kocadon’cu” diyerek üyeleri fişlediğinizde, üyeler partinin üyesi değildi de şimdimi delegeler” kimsenin değil partinin” delegeleri oldu. Kocodan aday olacak diye dizinin dibinden ayrılmayanlar, meclis listesini partinin masaları yerine başka masalarda yapanlar, Kocadonla maçlara gidenler partiyi parçalamadı da gazeteciler mi parçalıyor?

Herkes kendi konumunu garantiye almak için, başta belediyede işçi olarak çalışan parti üyeleri üzerinde baskı kurularak delegasyon seçiminde kendilerine oy verdirilmeye zorlanırken,

İnsanlar ekmekleriyle tehdit edilirken, Ahmet Aras’ın belediyede çalışan üst düzey yöneticilerinin parti içi delegasyon seçimlerinde aktif rol almaması gerektiği talimatını vermişken, sizinle beraber hareket ederek baskı kuranlarla mı demokrasinin yolunu açıyorsunuz?

Başkalarına değil, halka layık olmaya çalışınız.

Demokrasi bakkalda satılan çiklet değil ki her parası olan alsın, her ağzı olan çiğnesin. Demokrasi, emek ister, bilgi ister, saygı ister, korumak kollanmak ister ve her şeyden önemlisi ben değil biz olmayı hedefler.

Sayın Halil Karahan

Oturduğunuz yerden basını dizayn etmeye çalışıyorsanız bu sevdanızdan vazgeçiniz. Yolunuz yol değil. Delege seçimlerinde parti yönetmeliklerini uygulamayarak, parti içi düzeni ayaklar altına alıp, sonra da basını suçlamak size bir şey kazandırmaz.

Bodrum Basını görüp görebileceğiniz en iyi kadrolardan oluşmaktadır. Birilerini kendinize kul köle yapmış olabilirsiniz. Bilmelisiniz ki, hiçbir basın mensubu yularını size kaptırmaz.

Sizde başkalarını değirmenine su taşımayın…

Bodrum Basınının, Bodrum’da olup bitenler hakkında bildiklerini hayal dahi edemezsiniz. Sanmayın ki iki laf eder sustururum, bayramlarda ilan vermem susarlar, nasıl olsa belediyede arkamda, bilesiniz ki, sel gider kum kalır.

Siz ve sizin gibi düşünenlerin yüzünden yüzlerce gazeteci ceza evindedir.

“Matbuat hiçbir sebeple tahakküm ve nüfuza tabi tutulamaz” (1923) Mustafa Kemal Atatürk.

Vesselam…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • “Dostun Gülü Yaralar Beni”

  04 Aralık 2019 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  İnanç üzerinden siyaset yapmanın bedeli, her zaman ağır olur. Kimsenin inancı, ibadeti, kendi sosyal yaşantımızı doğrudan olumsuz olarak etkilemiyor ve bir müdahale söz konusu değil ise, kimseyi ilgilendirmez.Bodrum Belediyesi Aralık 2019 Olağan Meclis Toplantısı’nda 4 üncü madde görüşülürken, ortam gerildi ve istenmeyen davranışlara neden oldu.“Madde 4- İlçemiz Bitez Mahallesi, Gündönümü Mevkii, 2466 parselde kayıtlı taşınmazın, Belediye hissesine düşen kısmının Cemevi yapılmak üzere Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneğine tahsisine ...
 • Kimseden İzin Almayız.

  03 Aralık 2019 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Bilgi önemli olduğu kadar, onu süzgeçlerden geçirip doğruluğuna karar vermek ve fikir beyan etmekte önemlidir. Dün yapılan Belediye meclis toplantısı öncesi Başkan Aras, bazı açıklamalarda bulundu.Dinledik…Başkan Aras, Bodrum Belediyesi çalışanları hakkında; Rüşvet, Tehdit ve Görevi Kötüye Kullanma suçlamalarıyla kamu davası açılması için Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasını ve bunun haberleştirilmesi ile ilgili şunları söyledi;Açıklamalardan alıntılarla yazıp, yorumlamakta yarar var“Çalışma arkadaş...
 • İklim krizi nedir.

  24 Kasım 2019 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Ortada bir yanlışlık var.Bodrum kent konseyinin bir gurubu tarafından düzenlenen bir seminer.İklim aktivisti Murat Can Tombil.İklim krizi nedir.Ankara'dan uçakla gelmiş.Hala kısa kolla dolaşıyormuş.kasım ayı ortasında hava hala güzelmiş.Deniz ticaret odasının salonunda saydım, 36 kişi ya var ya yok.Bodrum belediyesinin birim müdürleri de orada.Bir iklim değişikliği , esasında iklim krizi imiş onu tartışalım diyor.Hakikaten ortada bir yanlışlık varBu gibi önenli bir konuda bilgilendirme semineri vermek sizce, elinde megafon v...
 • Halka Hoş Görünmek

  23 Kasım 2019 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Bu yazımda, Başkan Aras'ın birkaç gün önce mahalle muhtarlarıyla yaptığı, aylık olağan toplantıda dile getirdiği "Bodrum’un sorunları ve çözümleri" konusundaki açıklamanın bir bölümünü sizlerle paylaşarak değerlendirmek istedim.Başkan Aras’ın yaptığı açıklamayı okuduğumuzda, genel olarak hak vermemek olası değil gibi görünüyor.Lakin söylemlerini tek tek incelediğimizde; konunun yüzeysel olarak ele alındığını, açıklamasında değindiği konular üzerinde ciddi bir araştırma yapılarak ele alınmadığını da söylememiz kaçınılmaz.Başkan A...