DOLAR 5,9410
EURO 6,5490
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla 11°C
Az Bulutlu

Organizasyonda ikinci gün yarışları tamamlandı

Organizasyonda ikinci gün yarışları tamamlandı
07.11.2019
A+
A-

MUĞLA (AA) – Muğla‘nın Fethiye ilçesinde düzenlenen 17. Sonbahar Göcek Yarış Haftası ve 10 Kasım Atatürk Kupası’nın ikinci gününde şamandıra yarışları gerçekleştirildi.

Göcek Mahallesi açıklarında Göcek Yat Kulübü ile D-Marin Göcek iş birliğinde gerçekleştirilen yarışlarda, 12 ülkeden 108 teknede 768 yelkenci mücadele ediyor.

D-Marin Göcek Kupası ve Sea You Yatching Kupası şamandıra yarışları, İzkayası mevkisinden başladı. Göcek koyları ve Fethiye Körfezi’nde yelken açan sporcular, kıyasıya mücadele etti. Yelkenciler, yatlarını önceden yerleştirilmiş şamandıraların etrafından dolaştırarak bitiş noktasına ulaştırmaya çalıştı.

Yatlar, koy içinde balonlarını açarak renkli görüntüler oluşturdu.

9 Kasım’da sona erecek yarışların birinci ve ikinci gününde sınıflarında ilk sırayı elde eden yatlar ve kaptanları şöyle:

D-Resort Kupası:

IRC1: Courrier Du Coeur-Arbuzov Andrei (Rusya)

IRC2: Symfony-Timakov Anton (Rusya)

IRC 3: Shell Alize- Sinan Sümer (Türkiye)

IRCCHR 1: Red Zeppelin-Nikiforuu Evgenii (Rusya)

IRCCHR 2: Tiburon – Konstantin Danko – Rusya

IRCCHR 3: Mauritius-1-Rifonov Mikhael (Rusya)

FRESHMAN: Lal-Oleg Levin (Rusya)

D-Marin Kupası:

IRC 1: Courrier Du Coeur-Arbuzov Andrei (Rusya)

IRC 2: Symfony-Timakov Anton (Rusya)

IRC 3: Samos-Tora Kutoğlu (Türkiye)

Sea You Yatching Kupası:

IRC 1: Vakkorama-Cem Hakko (Türkiye)

IRC 2: Lettland-Bukovskis Igors (Litvanya)

IRC 3: Samos-Tora Kutoğlu (Türkiye)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.