Pazar Esnafının Talepleri Var…

Pazar Esnafının Talepleri Var…
31.12.2019
A+
A-

Her Pazartesi günü Kumbahçe Mahallesi Ali Reis Sokak üzerinde kurulan Kumbahçe Pazarı’ndaki pazar esnafı, özellikle yağmurlu havalarda çeşitli olumsuzluklar yaşadıklarını belirterek, bölgeye pazar için yarı kapalı alan istedi. 

Bölgede ihtiyaçlarını karşılayabilmek için tuvaletlerinin de olmadığını söyleyen pazar esnafı, Pazartesi günleri sokak üzerine bırakılan araçlar dolayısıyla da sıkıntı yaşadıklarını anlattılar. Sokak üzerinde henüz tamamlanmayan altyapı çalışmasının da pazarcılara ve pazara gelen vatandaşlara zorluk yaşattığı görüldü.

Bodrum’un Çömlekçi Mahallesi’nden pazara gelen Osman Sevmez isimli üretici, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Biz buraya yarı kapalı bir alan istiyoruz. Sabahki yağmurda bu sokaktan çay akıyordu. Mağdur oluyoruz. Bir de tuvalet ihtiyacımız var. Bir de burada altyapı çalışması var. Baya bir zamandan beri duruyor. 2-3 hafta önce yağacağız dediler ama bekliyoruz. Ayrıca buraya araç bırakıyorlar. Bu araçlardan dolayı tezgah açamıyoruz” dedi.

Milas’ın Sakarkaya Köyü’nden gelen Mehmet Çınar adlı üretici ise “Biz buraya tuvalet istiyoruz. Tuvalet için sahile kadar gitmemiz gerekiyor. Oradaki lavaboya gidiyoruz. Tezgahı bırakıp da gidilmiyor. Onun için tuvalet istiyoruz” şeklinde konuştu.

İhsan Karadağ adlı pazar esnafı da “Buraya yarı kapalı bir alan yapılırsa biz de bu çadırlardan kurtulmuş oluruz. Hem ayağımızın altından çay geçmez” dedi.

Yağmurda ıslanan kimi pazarcıların ise Pazar içine yaktıkları ateşle ıslanan elbiselerini kurutmaya ve ısınmaya çalıştıkları görüldü. O pazarcılardan biri olan Osman Salosmanoğlu, “Kapalı bir alanımız olsa bu kadar rezillik çekmeyiz. Ne yapalım? Kaderimiz” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.