logo

Peşinat Olmadan Ev Almak Mümkün Mü?

Birçok insan, kira ödemek yerine ev sahibi olmak ister. Tabi, bunun için de bankalara kredi için başvurmak zorunda kalır. Fakat birçok banka konut kredisi için peşinat ister, ayrıca da yüksek faiz oranları da koyar. Bunun için de birçok vatandaş peşinatsız ev alabilmenin yolunu aramaya başlıyor. Çeşitli şekillerde de bu mümkün denilebilir. Fakat detaylı bir araştırma yapmanızda fayda vardır. Sizin çıkarınız için en iyisini seçebilmek için en ince detayına kadar araştırmanız gerekir. Böylece sizin için en uygun şekilde ve en iyi imkânlar ile peşinatsız konut kredisi çekerek, ev sahibi olabilirsiniz.

Peşinatsız Ev Nasıl Alınır?

Herkes kendine ait bir evi olsun ister. Bunun için de birikim yapmaya çalışır. Fakat dar gelirli ve çocuklu ailelerde ev alacak kadar bir birikim yapmak mümkün olmuyor. Onun yerine peşinat vermeden ev alma yollarını arıyorlar. Peşinatsız ev kampanyaları gibi yolları kullanarak, kira öder gibi evinizin taksitini ödeyebilirsiniz. Konut kredisi çekerken bankalar almak istediğiniz evin yalnızca 4 te 3’ ünü karşılıyor. 4’te 1’ini sizin peşin vermeniz gerekiyor. Fakat Bazı bankalar ipotek yolu ile size peşinatsız kredi verir. Sahip olduğunuz gayrimenkulün değerince konut kredisi çekebilirsiniz. Sahip olduğunuz gayrimenkul ne kadar değerli ise, çekebileceğiniz konut kredisi o kadar artar. Krediyi çektiğiniz takdirde gayrimenkulünüz bankanın ipoteği altında olur. Borcunuz bittikten sonra ise ipotek kalkar.

Peşinatsız Konut Kredisi Çekilir Mi?

Peşinatsız ev almak için inşaat firmalarının projelerini de takip etmelisiniz. Bazı firmalar bankalar ile anlaşarak peşinatsız konut kredisi gibi imkânlar sunuyor. Fakat eğer ki başka bir eviniz, arsanız ya da malınız bulunuyor ise peşinatsız kredi başvurusu yapabilirsiniz. Büyük bir ihtimal ile banka başvurunuzu kabul ederek size düşük faizli ve peşinatsız krediyi malınızı ipotek alarak verecektir. Kısacası peşinatsız konut kredisi çekmek mümkündür. Eğer ki gelirinize güveniyorsanız peşinat için istenen miktarı ihtiyaç kredisi olarak çekebilirsiniz. Fakat bunu yaparken iki ayrı şekilde kredi ödemesi yapacağınızı göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?