DOLAR 6,1596
EURO 6,7249
ALTIN 326,6
BIST 115.171
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla 12°C
Gök Gürültülü

Satranç Tutkunları, Bodrum Bahçeşehir Koleji’nde Buluştu!

Satranç Tutkunları, Bodrum Bahçeşehir Koleji’nde Buluştu!
11.11.2019
129
A+
A-

Bodrum Bahçeşehir Koleji, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Bodrum Satranç İlçe Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenlediği “Bodrum Cumhuriyet & Atatürk Kupası Satranç Turnuvası”nda 124 sporcu ter döktü.

Bu yıl 14.’sü düzenlenen ve Bodrum’da gerçekleşen en prestijli üç turnuvadan biri olan “Cumhuriyet Kupası”na ev sahipliği yapan Bodrum Bahçeşehir Koleji; özellikle küçük yaş grubunda mücadele eden katılımcıları satranç sporuna teşvik etmek konusundaki misyonunu, misafirlerini en iyi şekilde ağırlayarak bir kez daha gösterdi.

Bodrum Bahçeşehir Koleji kapalı spor salonunda gerçekleşen turnuvanın açılış hamlesini yapan Kampüs Müdürü Barış Anıl Çakır, Atatürk Haftası’nda gerçekleşen bu anlamlı turnuvaya bu yıl yeniden ev sahipliği yapmaktan gurur duyduğunu dile getirerek; pratik düşünebilme, hamle yapma, aldığı kararın sonucunu görme ve düşünme becerilerini geliştirme amacıyla yürütülen satranç sporuna, Bahçeşehir Koleji olarak verdikleri önemi vurguladı ve tüm katılımcılara başarı dileklerini iletti.

2 gün boyunca kıyasıya bir yarışa sahne olan turnuvanın derecelendirmesi şu şekilde oldu:

8 Yaş ve Altı Kategorisi:

3. Kağan Küçük
2. Atahan Halis Aydın
1. Sarp Avcıoğlu

10 Yaş ve Altı Kategorisi:

3. İsmet Uslu
2. Ahmet Zeybek Koca
1. Atilla Doğan

12 Yaş ve Altı Kategorisi:

3. Umut Arda Barut
2. Kamil Boran Konday
1. Ege Pakkan

16 Yaş Altı Kategorisi:

3. Yağız Ömer Küçükenez
2. Metehan Berber
1. Kent Mikael Köprülüler

Açık Kategori:

3. Ömer Mert Işık
2. Nino Kalaycı
1. Arda Uzgur

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.