logo

“Siz de çocuğunuza umut olun, çevrenizi temiz tutun” 

Turgutreis Kültür ve Dayanışma Derneği (TURK-DAY), doğal ve kültürel mirasa dikkat çekmek amacıyla bir etkinlik gerçekleştirdi.

Turgutreis, Karabağ Mahallesi’nde buluşan yaklaşık 100 kişi, Leleg Yolu üzerinde yürüyüş yaptı. Yürüyüş güzergahı üzerinde bulunan Karabağ Değirmenler mevkisinde mola veren katılımcılar burada 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla büyük bir Türk Bayrağı ve Atatürk fotoğrafı ile üzerinde “Yaprak yeşili, deniz mavisi. Çocuklarımız çevremizin tek varisi. Siz de çocuğunuza umut olun, çevrenizi temiz tutun” yazılı pankart açtılar.Yürüyüş yaklaşık 7 kilometre sürdü ve Leleg Yolu üzerinde gerçekleşti

Dernek Başkan Yardımcısı Mahmut Menteşe, etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Doğa yürüyüşünde en çok dikkat çekmek istediğimiz şey; doğal ve kültürel mirası korumak adına Amiral Turgutreis’in doğduğu eski Karabağ Köyü ve Değirmenlerin restorasyonun kamu kuruluşları tarafından yapılarak tekrar halkımıza ve turizme kazandırılması. Biz TURK – DAY olarak bu tarihi mirasların bilinirliğini artırarak sahip çıkılması gerektiğini düşünmekteyiz” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?