logo

Taksitle Ev Almanın Kolay Yolu

Peşinatsız ve taksitli ev almak mümkün mü derseniz evet günümüz şartlarında artık mümkün. Alışılagelen banka kredilerinde elbette bu mümkün değil çünkü bankalar evin yalnızca %80’i kadar konut kredisi veriyor. Kalan %20’lik kısmını kendiniz hallediyorsunuz. Bununla birlikte faiz oranları da can yakıyor. Fakat pek çok firma insanlara taksit ile ev alma imkanı veriyor.

Banka kredileri insanları gerçekten çok yoruyor ve gelir durumu düşük ya da orta düzeyde olan kişiler ne yazık ki bu zorlu süreçte ev alamıyor. Yüksek faizler, ödenen peşinat ve vade arttıkça artan taksitler ev almayı imkânsız hale getiriyor. Bu durumda ilgili kurumlardan ev almak çok avantajlı oluyor.

İnşaat Firmaları ile Ev Almak

İnşaat firmaları ile peşinatsız ve taksitli ev alma mümkün. Bu tür firmalar müşterilerinden hiç peşinat almadan temelden ev satıyor. Siz hangi evi beğenirseniz, kaçıncı kattan isterseniz o evin borcuna giriyorsunuz. Birçok inşaat firması hiç faiz almadan bu hizmeti sunarken bazıları düşük tutarda faiz alarak ev satışı yapıyor. Fakat banka kredilerinin yanında bu faizler göze gelmiyor. Kira öder gibi yalnızca evin taksitlerini ödeyerek ev sahibi oluyorsunuz.

İnşaat firmalarından ev aldığınız zaman ödeyeceğiniz aylık taksit tutarını da kendiniz belirliyorsunuz. Böylece bütçenize uygun hayalinizdeki evi satın almış oluyorsunuz. İnşaat firmaları 60 ay vade ile ev satışı yapıyor. Bu nedenle inşaat firmalarından ev almak da avantajlı hale geliyor fakat güven açısından iyi araştırma yapmak gerekiyor.

İlgili Kurumlardan Ev Almak

Taksitli ev almak istiyorum diyorsanız birçok kurumdan destek alabilirsiniz. Eminevim, Birevim ve Fuzulev bu kurumlar arasında yer alıyor. Bu kurumlardan ev alacağınız zamanda hiçbir şekilde peşinat ödemiyorsunuz ve vade farklı, faiz gibi durumlardan kurtuluyorsunuz. İnşaat firmalarından tek farkı kura ile ev satıyorlar. Bu kurumlara başvuran kişiler arasında her ay kura çekiliyor ve her ay bir ev alınıyor.

Siz borcunuz bitene kadar ödeme yapmaya devam ediyorsunuz ve ödemeniz bittiğinde ev artık sizin olmuş oluyor. Bu kurumlar çok tanındık oldukları için oldukça güvenilir kurumlardır. Tek problem kura size çıkana kadar beklemek zorundasınız ki yüklü miktar faiz ödememek için buna değer.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?