logo

Taksitli Ev Almak İçin İzlemeniz Gereken Yol Haritası

Hayatı boyunca çoğu insanın hayallerinin en başında bir ev sahibi olmak gelir. Günümüz şartlarında ise maddi durumu ortalama olan kişilerin ne yazık ki kendi birikimleri ile bir ev sahibi olmaları çok düşük bir ihtimaldir. Bu yüzden bir ev satın almak isteyen kişilerin ilk başvuracağı adres bankalar olmaktadır. Bankalardan konut kredisi ya da ihtiyaç kredisi çeken kişiler bir de üzerine faizi, dosya masrafı ve buna benzer birçok ödeme de eklenerek uzun yıllar boyunca kredi borcu ödeyerek ev sahibi olurlar. Peki faiz ödemeden, daha yüksek borçlar altına girmeden ev sahibi olmak mümkün mü, gelin biraz da bu konudan bahsedelim.

Taksitli Ev Almak İçin Neler Yapılmalı?

Taksitli ev demek; adından da anlaşılacağı gibi taksitli bir şekilde ev satın almak demektir. Yani evinizi satın aldıktan sonra kira öder gibi her ay düzenli bir şekilde ödeme yapmak demektir. Günümüzde artık banka kredileri ile uğraşmadan ve vakit kaybetmeden taksitli ev satın almak mümkün. Ve ev sahibi olmak isteyen kişiler için oldukça avantajlı bir durum. Taksitli ev satın alma işlemleri için satışa sunulmuş olan 2+1, 3+1 ya da 1+1 gibi dairelerden kendine uygun olan daireyi seçmesi ve her ay taksit öder gibi ödeme yapılması ile gerçekleşir.

Taksitli Ev Almak İstiyorum Diyorsanız; Bu Yazımıza Bir Göz Atın

Taksitli ev almak istiyorum diyen kişiler, bu konuda yardımcı olacak kurumlara, ilgili kişilere müracaat ederek gerekli tüm bilgilere sahip olabilirler. En düşük faizler karşılığında ve peşinat ödemeden her ay kira öder gibi evinizin taksitlerini ödemeniz mümkün. Birçok banka konut kredisi faiz oranlarında oldukça iyi bir indirim uygulamıştır. Sizler de bankaların konut kredisinin en uzun vade sayısını ve en düşük faiz oranlarını detaylı bir şekilde inceleyerek hangi bankadan kredi çekeceğiniz konusunda kararınızı verebilirsiniz. Eğer elinizde belli bir miktarda birikmiş paranız bulunuyorsa; bu paranızı ön ödeme ya da peşinat şeklinde sunarak, geri kalan ödemesini taksitler halinde yapabilirsiniz..

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?